Siła wewnętrzna

Poza dobrym samopoczuciem jest mnóstwo powodów, dla których warto nauczyć się radzić sobie ze stresem, i budować w sobie wewnętrzną siłę.

"W zdrowym ciele, zdrowy duch – to nie tylko stare porzekadło”


Jak budować odporność psychiczną?


Doprawdy zastanawiające jest, jak bardzo różnie ludzie reagują w obliczu stresu lub traumatycznych przeżyć. Dla niektórych bowiem, radzenie sobie w trudnych i stresujących sytuacjach to coś zupełnie naturalnego, zwykła codzienność. Na innych zaś, emocjonalne sytuacje o podłożu zawodowym lub prywatnym wywierają niezwykle negatywny wpływ, znacząco osłabiając zdrowie psychiczne.

Czytaj więcej

Jak motywować siebie


Jednym z ważniejszych czynników decydujących o sukcesie w realizacji naszych postanowień lub marzeń jest uświadomienie i zdefiniowanie powodu – dlaczego chcemy coś w życiu zmienić.

Moment, w którym uświadamiamy sobie, że młodsi i zdrowsi już raczej nie będziemy jest najlepszym czasem aby zmotywować siebie do zadbania o zdrowie. Według Edwarda Stanleya „Ci, którzy myślą, że nie mają czasu na uprawianie sportu, prędzej czy później będą musieli znaleźć czas na chorobę”. A zatem, świadome podjęcie decyzji, że warto zrezygnować z leżenia na kanapie by zyskać większą sprawność fizyczną oraz siłę psychiczną może przynieść wymierne rezultaty.

Czytaj więcej

Jak polubić siebie!


Umiejętność wsłuchiwania się w to, co podpowiada nam nasze ciało i umysł, a w rezultacie zwiększanie świadomości siebie i dostrzeganie naszych własnych potrzeb, pozwala nam na dokonywanie lepszych wyborów i podejmowanie trafniejszych decyzji. Dzięki temu stajemy się odważniejsi by powiedzieć “nie", nie obawiamy się odmawiać w sposób przyjazny dla innych, co pozwala nam dbać o swoje granice i przestrzeń. Korzystają na tym nasze relacje z ludźmi, kondycja psychiczna, a w następstwie zwiększa się zadowolenie z siebie.

Czytaj więcej

Czy warto pielęgnować poczucie wdzięczności?


To naturalne, że każdy człowiek niezależnie od wieku, rasy czy miejsca zamieszkania poszukuje szczęścia. Niestety, wielu z nas szuka go w tym co materialne i tymczasowe. Szukamy satysfakcji np w drogich kosmetykach, biżuterii, samochodach - generalnie szukamy spełnienia i radości w przedmiotach. I chociaż z pewnością dostarczą nam one uśmiechu na krótszą, lub dłuższą chwilę, to czy naprawdę da się kupić szczęście w ten sposób? Radość z przedmiotów, rzeczy martwych, przemija szybko, a niegdyś nowa biżuteria niedługo stanie się tylko zwykłym elementem codzienności.

Czytaj więcej

Jak radzić sobie ze stresem


W trakcie umiarkowanej aktywności fizycznej obniża się poziom stresu oraz wzrasta poziom endorfin odpowiedzialnych za poczucie zadowolenia i spokoju. Wśród metod najbardziej relaksujących, na pierwszym miejscu wymienia się często m.in. jogę i tai chi.  Ale wydaje się, iż spacer po lesie, przejażdżka na rowerze w parku, godzina na pływalni - pozwalają w równym stopniu na nabranie większego dystansu do życia.

Czytaj więcej

Dieta na stawy. Co jeść, a czego unikać przy problemach ze stawami?


Sprawne i zdrowe stawy to wynik prowadzonego stylu życia, w tym przede wszystkim diety. Przekonaj się, co warto jeść, a czego należy unikać przy dolegliwościach i schorzeniach stawów.

Czytaj więcej

Jak wzmocnić kolana? Odpowiednia dieta i ćwiczenia


Problemy ze stawami kolanowymi mogą znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Nawet jeśli dolegliwości bólowe po pewnym czasie ustąpią, w stawach mogą powstać trwałe zmiany wymagające leczenia. Jak zatem skutecznie wzmacniać kolana?

Czytaj więcej

Sposoby na wzmocnienie stawów


Stawy stanowią ważny element układu ruchu człowieka. To dzięki nim możemy się poruszać i utrzymujemy prawidłową postawę ciała. Wszelkie dolegliwości ze strony stawów mogą znacząco obniżać jakość życia.

Czytaj więcej

Zobacz także:

Aktywność fizyczna

Istnieje kilka powodów,
dla których warto ćwiczyć stawy.
Poznaj ćwiczenia wzmacniające
stawy kolan, barków i bioder.

ZOBACZ

Nawyki żywieniowe

To, żę dieta może wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie - nikogo już dzisiaj nie dziwi

ZOBACZ

Zapytaj naszego Eksperta!

Twoja wiadomość została wysłana