Jak polubić siebie!

Umiejętność wsłuchiwania się w to, co podpowiada nam nasze ciało i umysł, a w rezultacie zwiększanie świadomości siebie i dostrzeganie naszych własnych potrzeb, pozwala nam na dokonywanie lepszych wyborów i podejmowanie trafniejszych decyzji. Dzięki temu stajemy się odważniejsi by powiedzieć “nie”, nie obawiamy się odmawiać w sposób przyjazny dla innych, co pozwala nam dbać o swoje granice i przestrzeń. Korzystają na tym nasze relacje z ludźmi, kondycja psychiczna, a w następstwie zwiększa się zadowolenie z siebie.

Tak jak o wizerunek wewnętrzny warto zadbać i o ten zewnętrzny. Nasze ciało, ubiór i prezencja nie decydują oczywiście o tym kim jesteśmy, ale zdecydowanie pomagają wyrazić naszą osobowość. Niestaranny makijaż czy niedopasowana garderoba wpłyną negatywnie na naszą samoocenę i pewność siebie. W codziennym życiu dobrze jest zatem znaleźć czas, by o siebie zadbać. Zadbać w taki sposób, aby nasz wygląd i postawa odzwierciedlały dokładnie taką osobę, jaką chcielibyśmy być postrzegani.

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna i poznawcza również pozytywnie wpływają na naszą jakość życia i samopoczucie. Oderwanie się od telewizora i poświęcenie czasu pasjom – czytaniu książek, nauce języków obcych, ćwiczeniu jogi, kursom tańca, czy podróżom, to zdecydowanie dobry pomysł. A jeżeli nawet brakuje nam hobby, to może warto go poszukać i poświęcić chwilę, by przypomnieć sobie co interesowało nas w dzieciństwie i o czym zawsze marzyliśmy.

Polubienie siebie to wreszcie zaakceptowanie swoich słabych stron. Błędy i pomyłki to naturalna część codzienności. Bycie niedoskonałym to nie wada – to cecha nieodłączna człowieczeństwa. Chociaż nie możemy zapobiec każdemu niepowodzeniu, możemy wykorzystać je jako lekcję samodoskonalenia.

„Dbaj o swoją przestrzeń”

Aktywność fizyczna

Istnieje kilka powodów,
dla których warto ćwiczyć stawy.
Poznaj ćwiczenia wzmacniające
stawy kolan, barków i bioder

Nawyki żywieniowe

To, żę dieta może wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie – nikogo już dzisiaj nie dziwi

Zapytaj naszego Eksperta!

Przewiń do góry