Siła wewnętrzna

Poza dobrym samopoczuciem jest mnóstwo powodów, dla których warto nauczyć się radzić sobie ze stresem, i budować w sobie wewnętrzną siłę.

"W zdrowym ciele, zdrowy duch – to nie tylko stare porzekadło”


Jak budować odporność psychiczną?


Doprawdy zastanawiające jest, jak bardzo różnie ludzie reagują w obliczu stresu lub traumatycznych przeżyć. Dla niektórych bowiem, radzenie sobie w trudnych i stresujących sytuacjach to coś zupełnie naturalnego, zwykła codzienność. Na innych zaś, emocjonalne sytuacje o podłożu zawodowym lub prywatnym wywierają niezwykle negatywny wpływ, znacząco osłabiając zdrowie psychiczne.

Czytaj więcej

Jak motywować siebie


Jednym z ważniejszych czynników decydujących o sukcesie w realizacji naszych postanowień lub marzeń jest uświadomienie i zdefiniowanie powodu – dlaczego chcemy coś w życiu zmienić.

Moment, w którym uświadamiamy sobie, że młodsi i zdrowsi już raczej nie będziemy jest najlepszym czasem aby zmotywować siebie do zadbania o zdrowie. Według Edwarda Stanleya „Ci, którzy myślą, że nie mają czasu na uprawianie sportu, prędzej czy później będą musieli znaleźć czas na chorobę”. A zatem, świadome podjęcie decyzji, że warto zrezygnować z leżenia na kanapie by zyskać większą sprawność fizyczną oraz siłę psychiczną może przynieść wymierne rezultaty.

Czytaj więcej

Jak polubić siebie!


Umiejętność wsłuchiwania się w to, co podpowiada nam nasze ciało i umysł, a w rezultacie zwiększanie świadomości siebie i dostrzeganie naszych własnych potrzeb, pozwala nam na dokonywanie lepszych wyborów i podejmowanie trafniejszych decyzji. Dzięki temu stajemy się odważniejsi by powiedzieć “nie", nie obawiamy się odmawiać w sposób przyjazny dla innych, co pozwala nam dbać o swoje granice i przestrzeń. Korzystają na tym nasze relacje z ludźmi, kondycja psychiczna, a w następstwie zwiększa się zadowolenie z siebie.

Czytaj więcej

Czy warto pielęgnować poczucie wdzięczności?


To naturalne, że każdy człowiek niezależnie od wieku, rasy czy miejsca zamieszkania poszukuje szczęścia. Niestety, wielu z nas szuka go w tym co materialne i tymczasowe. Szukamy satysfakcji np w drogich kosmetykach, biżuterii, samochodach - generalnie szukamy spełnienia i radości w przedmiotach. I chociaż z pewnością dostarczą nam one uśmiechu na krótszą, lub dłuższą chwilę, to czy naprawdę da się kupić szczęście w ten sposób? Radość z przedmiotów, rzeczy martwych, przemija szybko, a niegdyś nowa biżuteria niedługo stanie się tylko zwykłym elementem codzienności.

Czytaj więcej

Jak radzić sobie ze stresem


W trakcie umiarkowanej aktywności fizycznej obniża się poziom stresu oraz wzrasta poziom endorfin odpowiedzialnych za poczucie zadowolenia i spokoju. Wśród metod najbardziej relaksujących, na pierwszym miejscu wymienia się często m.in. jogę i tai chi.  Ale wydaje się, iż spacer po lesie, przejażdżka na rowerze w parku, godzina na pływalni - pozwalają w równym stopniu na nabranie większego dystansu do życia.

Czytaj więcej

Zobacz także:

Aktywność fizyczna

Istnieje kilka powodów,
dla których warto ćwiczyć stawy.
Poznaj ćwiczenia wzmacniające
stawy kolan, barków i bioder.

ZOBACZ

Nawyki żywieniowe

To, żę dieta może wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie - nikogo już dzisiaj nie dziwi

ZOBACZ

Zapytaj naszego Eksperta!

Twoja wiadomość została wysłana